Jsem rošťák i gentleman, jsem sportovec i gaučák, ale hlavně jsem DANDÍK

Něco o kalamitách....

15. srpna 2010 v 16:27 | Vendy |  MOJE (Z)POVÍDÁNÍ
V posledních týdnech si zase celá republika připomněla, jak moc jsme proti přírodě malincí a jak jsme zranitelní.Na mnoha místech si voda při svém zběsilém letu dělala cestu přes a skrz všechno co jí stálo v cestě.Ať to byly domy, stromy, silnice, anebo lidé a zvířata.
Tady nám se to naštěstí vyhnulo, ale na chalupě, kam dřív jezdila panička na prázdniny a kde to měla moc ráda, se protrhla hráz rybníka.Naštěstí se nikomu nic nestalo a více než stoletý mlýn to ustál.
Zatím se neví jak se bude opravovat a jestli vůbec.

Ale ne vždy se nám kalamity vyhnuly.V roce 1997 to byla povodeň která proběhla vsí, a přede dvěma lety Velká Vichřice.Snad na každém domě vzala pár kousků krytiny, vysklila pár oken.Větší škody napáchala na elektrických rozvodech.Potrhala dráty a kabely vysokého napětí a povalila pár menších sloupů.

To co nás ale čekalo v lese, to nečekal nikdo.Až nám bylo do pláče, když jsme viděli ty nádherné stromy, které ležely popadané a rozházené, jak kdyby si s nimi zahrála parta obrů Mikádo.
Stráň nad přehradou, kde se v lese schovávaly chaty zdejší chatové oblasti, a kde rostly vysoké smrky stály jen smutné pahýly bývalých velikánů.Všude jen zmar.

P.S.Všechny fotografie jsou s telefonu, tak se omlouvám za nižší kvalitu obrázků.Nikdo z nás nebyl připravený na to co se stalo, takže jsme si sebou foťáky nebrali.
Les po vichřici podruhé
Les po vichřiciPo vichřici...Po vichřici podruhé......a potřetí


Po vichřici nad přehradou..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaCARPE DIEM Úžasný