Jsem rošťák i gentleman, jsem sportovec i gaučák, ale hlavně jsem DANDÍK

Nakouknutí přes ploty podruhé....

29. října 2010 v 13:01 | Vendy |  MOJE (Z)POVÍDÁNÍ
Při dalším nakouknutí přes plot, nakoukneme zase do tří zahrad.Všechno jsou to zahrady u rodinných domů, dvě opravdu rozsáhlé, jedna je pouze malým ale vyváženým zkrášlením prostoru, který ohraničují dvě cesty.

803První zahrada má opět krásné koupací a okrasné jezírko.Opět velkorysá plocha i hloubka koupací zóny, a velmi dobré užití kamene okolo břehů.Výsadba je nižší, nicméně dobře zvolená.
805

Koupací zóna navazuje dřevěným molem na terasu u domu.Musí být opravdu příjemné v horkých dnech si skočit do tohoto jezírka a pak se nechat hýčkat sluníčkem...

804

Pod dřevěnou lávkou protéká do jezírka malý potůček.Na kamenné partie byla použita žula, což v této oblasti(Mníšecko) není kámen původní.Zde je doma břidlice, ale ta se do vody nehodí, protože obsahuje železnou rudu, která se zde i v minulosti pod městečkem těžila.Ovšem nebylo jí mnoho a tak se od těžby upustilo.A co dokáže pár takových břidlicových kamenů s železem v jezírku, jsem se přesvědčila i já sama.Voda mi velice rychle a velice nepěkně zčervenala.....


Celkově je tato zahrada pěkně architektonicky řešená, a ani není potřeba vyšších stromů, protože její hranici tvoří dubový hájek.
97Druhá zahrada má vodní prvek zastoupený v zaskleném bazénu a tak spíš lze obdivovat výsadbu z různých jehličnanů v rozdílných barvách i výškách.Ale co je zde chvályhodné je olemování záhonů právě tou břidlicí, které je zde velká hojnost a je tu "doma".

95Zelená barva kleče se krásně doplňuje s podzimní rudou barvou šlahounů přísavníku pětiprstého.A opět vše podsypáno břidlicí.

98Různé druhy jehličnanů lemují plot podél cesty, a v budoucnu pohledově zcela zakryjí tento velice pohledný rodinný dům...


Zahrada okolo tohoto rodinného domu je z části již staršího data, a je koncipovaná jako ovocný sad.Dobře jsou i skryty technické stavby, které celkový ráz zahrady nijak nenarušují.Dokonce se zde i jeden čas našlo místo pro venkovní voliéru , v které trávily čas Mainské mývalí kočky.To jsou opravdové milovnice pobytu venku, a pokud mají k dispozici i malé jezírko, jsou na vrcholu blaha.
842
Třetí zahrádka je jen úzký pruh mezi dvěmi cestami, nicméně i tak je hezky a vkusně založen.Jelikož hlavní dominantou jsou tři vzrostlé stromy,stříbrný smrk,borovice černá a tůje, další výsadba se musí skládat jen z nižších druhů.Jako mulč je použitá kůra z jehličnanů, ovšem ne drobně sekaná, ale naopak z hodně velkých a hrubých kusů.

843Na špici tohoto pruhu je pro odlehčení zasazená kroucená vrba, ovšem ta je potřeba hlídat a čas od času u ní provést hluboký prostřih, neboť dokáže dorůst dost velkých rozměrů a pro tuto zahrádku by to nebylo vhodné....

844


Toto je ukázka toho, jak se i malý pozemek dá dobře využít na pěknou a nenáročnou zahrádku u které se každý rád zastaví a podívá se....
Dlužno podotknout, že to není jediný pozemek který ma majitel k dispozici, ale k domu ještě patří velký sad, který je hned vedle přes cestu.


Tato tři zastavení a nahlédnutí jsou zatím posledními, ale další ještě přijdou, protože krásných a zajímavých zahrad neustále přibývá.Díky bohu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaCARPE DIEM Úžasný