Jsem rošťák i gentleman, jsem sportovec i gaučák, ale hlavně jsem DANDÍK

O podzimu....

5. října 2010 v 16:31 | Vendy |  TÉMA TÝDNEKdyž se mne někdo zeptá, zda mám ráda podzim, odpovím mu na to, že mám i nemám.
Mám ráda ten podzim, který je zbarvený do červena a do zlatožluta.Dny kdy sluníčko svítí do rosou postříbřených pavučin mezi větvičkami jehličnanů.Rána kdy je mlha hustá jak mléko, ale pomalu se zvedá a ukáže se modrá obloha. Kdy spadané listí hořce voní pod nohama při procházkách lesem a parky.
Dny kdy se ještě dají v lese sbírat poslední mohykáni mezi houbami.Zvláštní tlumené světlo pod žlutým listím buků a červeným dubů.
Kdy ranní mrazíky promění zelený trávník ve stříbrný a na stéblech okrasných trav vykouzlí jemné krajky.

Je to čas, kdy se všechno v přírodě ještě naposledy krátce zaskví v plné barevnosti, aby se pomalu ty krásné červené, žluté a oranžové tóny nejdřív změnily v bronzovou a pak už jen v jednolitou hnědou, kdy se listí začne kroutit a rozpadat, a všechno se pomalu změní v nepříjemně páchnoucí masu.

Nemám ale ráda ten podzim, který je šedý, deštivý.Když se ráno mlha vůbec nezvedne a padá v podobě studeného a lezavého mrholení.Když se holé větve stromů komíhají v náporech větru a deště.Když se ta hnědá masa listí, které ještě před nedávnem bylo ozdobou a chloubou stromů začne kupit na zemi a já musím vzít hrábě a začít ten sajrajt hrabat a vozit v kolečku na kompost, protože je to tak zatraceně promoklý, že se to nedá vzít tím úžasným vynálezem, luxem na listí.
A ty hromady spadaných jablek, kupí se pod stromy, lezou po tom slimejši....a zase kolečko, a zase vozit na kompost.Ten už ovšem přetéká tím navoženým listím a naposledy posekanou trávou.To si pak moje záda lebedí, stávkují a bolí, a končím na rehabilitacích.

A pak když se po etapách úklidu, protože samozřejmě ty zatracený stromy nemůžou opadat najednou, ale jako naschvál si každý padá kdy se jemu zachce, když už je všechno listí dole a ještě nemrzne příjdou ke slovu pilka a nůžky a stromy se prořezávají.A co mě nečeká?Samozřejmě ostříhané a případně i skácené stromy rozřezat, rozšrotovat v drtiči, dřevo vyskládat, mulč navozit na záhony...
A to nemluvě o tom, že když má jeden všechny tyhle práce rozdělané, najednou se příroda zblázní a usmyslí si že začne sněžit.To se pak všechno rozblemcá, na záhony se nedá vlézt, agrotechnické termíny hoří....

Prostě mám podzim ráda i nerada, záleží na tom, která jeho část zrovna probíhá......
14
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaCARPE DIEM Úžasný