Jsem rošťák i gentleman, jsem sportovec i gaučák, ale hlavně jsem DANDÍK
Jaký smysl má smysl života.....

10. února 2011 v 11:20 | Vendy |  TÉMA TÝDNE
Když jsem viděla co je téma týdne, řekla jsem si:" Tak to dám v pohodě "!. Ale ouha, sedla jsem k počítači - a nic, všechny nápady a moudra se mi v tu chvíli z hlavy vykouřila.Jedno však je jisté, že smysl života není jen jedna stálá konstanta, mění se v závislosti na tom v jaké životní etapě se právě nacházíme.
Jiný smysl života mají dejme tomu děti, jiný zas puberťáci, dospělí, ženy nebo muži. Lidé svobodní, ženatí a vdané. Zamilovaní nebo čerstvě rozvedení. Zdraví a nemocní. Prostě smysl života je věc která je nestálá a nedá se pevně definovat.

V dětství jsou pro nás důležitější hry, hračky, pohádky, pocit toho že nás rodiče milují spíš než nějaké existenční otázky.
V pubertě se naopak stává pro nás smyslem života co největší a pokud možno co "nejbolestivější" opozice vůči škole, rodičům a proti všem a všemu vůbec. Sekáme kolem sebe hlava, nehlava, a neuvědomujeme si jak tím všem kolem ubližujeme.
V dospělosti je pro nás smyslem života naše vlastní rodina, naše děti, jejich bezpečí, a štěstí. Naše práce a to abychom jim mohli poskytnout vše po čem touží, bez ohledu na to, že nám vrátí všechno to co jsme mi sami dělali našim rodičům zpět jako bumerang.
Láska je pro nás smyslem života numero uno. Bez ní to nejde nikdy, žene nás vpřed, dává nám pocit že se vznášíme, i když jsme zrovna pěkně fest u země, lásku potřebují k životu všichni, muži, ženy, děti a nevadí nám dokonce ani to, že dokáže i pěkně bolet a zraňovat, když zůstává nedostupná nebo neopětovaná. Je pro nás stejně důležitá jako vzduch který dýcháme a pocit který máme když jsme v přítomnosti toho koho milujeme je jedinečný a neopakovatelný.

Někdo má svůj smysl života v bádání, jiný ve sbírání různých uměleckých děl. Někdo v hromadění peněz a majetku, další zas v pomoci potřebným v charitě. A jiný zas v rozhazování peněz, a v tom, že se bude co nejvíc vyskytovat na stránkách bulváru. V co nejlepších sportovních výkonech aby o jeho zemi věděli všude.

Ať už je smysl života kohokoli jakýkoli, je důležitý.Ztratíme - li smysl života je to špatné, nejen pro nás samotné ale i pro ty okolo nás,kteří o nás stojí a mají nás rádi. Není pro ně nic horšího než pozorovat jak se bez smyslu svého života vrháme do propastí drogové a alkoholové závislosti. Jak se snažíme s tohoto života odejít jen proto, že se domníváme, že jsme svůj smysl života dávno ztratili. A neuvědomujeme si, že právě mi můžeme být jejich smyslem života.

Včera jsem si sem sedla, a nic mne nenapadalo. Dnes jsem během deseti minut napsala tento fejetonek. Snad není plný nesmyslů, snad má i smysl, nevím. To už je na posouzení jiných....

P.S.Když jsem já měla svojí krizi "středního věku" novým smyslem života, který jsem našla, byl příchod toho mého šedivého pokladu a motání se kolem něj a tenhle blog, kde jsem našla jak spřízněné duše, které bych asi jinak nikdy nepotkala(viď Ali),tak i nové přátele a kde si i pravidelně čistím a trénuji hlavu na tématech týdne .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 signoraa signoraa | E-mail | Web | 12. února 2011 v 9:06 | Reagovat

Vendy, za tohle máš pět hvězdiček. Přesně jsi vystihla podstatu a báječně napsala. Já jsem nad tím tématem taky dlouho přemýšlela, taky jsem si říkala "to bude brnkačka" a pak najednou scházela slova.
Moc děkuju za to vyznání na konci. :-)
Alena

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaCARPE DIEM Úžasný