Jsem rošťák i gentleman, jsem sportovec i gaučák, ale hlavně jsem DANDÍK

Něžná krása orchidejí......

17. února 2011 v 9:53 | Vendy |  KVĚTY
Svou novou sezonu začaly i další z mých milých orchidejí. Dělají mi ohromnou radost svojí vitalitou i tím, že každoročně rozkvétají ne ve skleníku ale "normálně" na parapetu okna. Samozřejmě po venkovním letnění, jelikož to jsou druhy které toto letnění buď velmi dobře snáší a nebo přímo vyžadují, aby mohly následně během zimy založit poupata.

Ale ta která mi letos udělala největší radost zatím ještě nekvete, i když už má nasazených pět květních lat a poupata se již proklubala ven. Je to
velké CYMBIDIUM hybrid, které jsem od dcery dostala ke svým 45. narozeninám. Odkvetlo a celých pět let nenasadilo poupata i při veškerém umu a péči. Až letos, jako by mě sama chtěla ke kulatinám dát dárek nasadila sedm lat, z kterých dvě bohužel zaschly, ale těch zbylých pět se má čile ke kvetení.
V odborné literatuře jsem se dozvěděla, že to dělají rostliny které byly pěstovány na řez květů a tudíž celou dobu "dopovány" hnojivy a po určité době prodány jako pokojovky. Pak jim trvá velmi dlouhou dobu než znovu naberou sílu a začnou s kvetením. Takže jak se zdá, ta moje už má prázdniny za sebou a snad mi teď už bude dělat radost každým rokem.

Bílo - fialová BELLARA má ještě červenohnědou sestřičku, která také pomalu rozvíjí svá poupata, něžné růžové DENDROBIUM patří mezi těch pár orchidejí které nejen nádherně vypadají, ale i příjemně voní. A žluté PAPHIOPEDILUM, česky STŘEVIČNÍK má tu zvláštnost, že dokáže nepřetržitě nasazovat poupata a kvést až tři měsíce, a starší exempláře někdy celý rok.Moc se už těším na to, až začnou kvést další z orchidejí, které mají již poupata a budou mi zpříjemňovat svojí krásou tyto šedé a ponuré dny, které teď vládnou.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaCARPE DIEM Úžasný