Jsem rošťák i gentleman, jsem sportovec i gaučák, ale hlavně jsem DANDÍK

O barvách...

13. dubna 2011 v 11:50 | Vendy |  TÉMA TÝDNE
Barvy hrají v našem životě velkou roli. Umí léčit, umí zvednout pochmurnou náladu bez barev by nebyl náš život tím čím je. Každé roční období má pro
mne nějakou barevnost. Jaro je zeleno - bílo - žluté. Zelené všemi odstíny překotně se rozvíjejících lístků na keřích a stromech, rychle rostoucí trávou, která se po zbavení tíživé sněhové peřiny dere rychle za již hřejícím sluníčkem.
Bílé květy krokusů, sasanek, bledulí a sedmikrásek.
Žluté květy narcisů, forsythie, orsejí, podbělů a petrklíčů. Později přibudou pampelišky, blatouchy na březích potoků a upolíny na vlhkých loukách. A do toho všeho se vypraví žluté kuličky čerstvě vylíhnutých kuřat, housat a kachňat.
Léto je duhové, protože hraje všemi barvami duhy v květech, oblečení a náladě.
Podzim je zlato - oranžovo - rudý když se postupem času mění barvy listů javorů, buků, a přísavníku ve hru plamenů, které prošlehují zelení jehličnanů, a prosvětlují stín plotu.
Nakonec zima, ta je doménou bílých, šedých a černých tónů. Na pozadí bílého sněhu vynikají černé holé větve stromů, šedá obloha svou ponurostí připomíná odcházející rok.


Během roku se vystřídají snad všechny možné barevné kombinace kterých si vlastně skoro vůbec nevšimneme až do doby, kdy převezme vládu jen sníh a pak se nám po těch všech barvách začne stýskat a uvědomíme si jak by byl svět bez barev pustý.............
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pus!nk@ Pus!nk@ | Web | 13. dubna 2011 v 12:59 | Reagovat

Pěkný blog :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaCARPE DIEM Úžasný