Jsem rošťák i gentleman, jsem sportovec i gaučák, ale hlavně jsem DANDÍK

Proč lidi fascinuje krev?....

25. dubna 2011 v 12:23 | Vendy |  TÉMA TÝDNE
Nechtěla jsem tohle téma, ale ani mne nepřekvapilo že zvítězilo. Je to dáno věkovým složením pisatelů blogů, jinak si nedovedu představit, proč se pro něj rozhodlo tolik lidí. Pročítala jsem si některé články, a bylo mi smutno. Smutno z toho, že k tak závažnému tématu se někteří vyjadřují velmi laxně, povrchně a bez jakékoliv erudice a snahy zaujmout. A za druhé, že tolik mladých lidí se věnuje svému sebepoškozování pomalu jako koníčku. Už to něco o sobě vypovídá o tom jak málo svým dětem věnujeme času a pozornosti. A i to jak se někteří dnešní mlaďáci neumějí jinak bavit, než se dívat na emácké filmy, poslouchat emáckou hudbu, prostě vyznávat Emo styl, s nímž ruku v ruce kráčí právě sebepoškozování. A překvapilo mne i to, že právě tito mladí se na ty, kteří "to nedělají, vždyť je to normálka" dívají dost z patra.
Další věc která mne ohromila byly nadšené komentáře k některým krvavým fotografiím které jsem na netu našla, když jsem hledala něco právě ke krvi. Podřezané žíly, dívka která se žiletkou řeže do zad, vyřezané nesouhlasné nápisy na těle, všechno přijímáno víc než kladně a nadšeně. Já sama nemám problém s krví, jak svou tak i jiných, ale některé z těch fotografií se mi pěkně hnusily. Opravdu nějak nevím, proč lidi tak moc fascinuje pohled na krev, ať již ve filmech, nebo PC hrách. Možná, že mě to někdo v komentáři vysvětlí......

Proti tomu suché konstatování, že krev je tekutina nejdůležitější pro náš život je vcelku nezajímavé, to jí raději sami ze sebe vypustíme v nějakém náhlém zkratovitém záchvatu protestu. Dalším důvodem zřejmě byla stálá obliba upírské ságy Stmívání. Viděla jsem jak filmy, tak i dočetla literární předlohu, ale ocenění Zlatou malinou mi opravdu připadlo víc než spravedlivé a oprávněné, přesto, že šlo o velice výdělečnou filmovou trilogii. Někdy si říkám, že prostředky vynaložené na takové film, a jejich masivní propagaci by se daly určitě využít rozhodně smysluplněji.... A slovy klasika "Zlaté prciny....!" jsem si řekla "Zlatý Drácula!". Jak film tak kniha jsou napínavé a nepustí vás ze svého zajetí až do konce. Ovšem pro dnešní milovníky upírských filmů má jednu ohromnou nevýhodu, neoplývá hromadou triků a hektolitry krve.


Je mi naprosto jasné, že tímto článečkem se popudí valná většina mladých blogerů, pro které je fascinace krví ohromná, nicméně si myslím že pokud se jim podaří jejich dnešní životní postoj přežít ve zdraví, tak se časem možná nad svojí umanutostí shovívavě pousmějí. A nebo, a to bych jim moc nepřála, pokud se dostanou do situace, kdy budou od někoho krev moc potřebovat, si této životadárné tekutiny začnou konečně vážit tak jak si opravdu zaslouží.....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | Web | 27. dubna 2011 v 21:24 | Reagovat

Mě tahle éra minula, naštěstí. Vlastně ještě před pár lety nebylo ani tolik "růžových bárbín" (když, tak docela umírněných) a ani vyznavačů "emo" (o tom jsem se dověděla právě až díky blogu). Jsou to ještě děti, takže zaměření jejich článků chápu.. TT teď nečtu, ale tvůj článek se mi líbí - shrnuje a taky zdůrazňuje důležitost krve..
Já bych ji šla darovat, ale kvůli nízké váze bohužel ještě nemůžu :-(

2 worlddandie worlddandie | E-mail | Web | 28. dubna 2011 v 9:00 | Reagovat

[1]: Já beru, že každá generace má nějaký svůj styl, to bylo,je a bude. Jen mi někdy připadá, že některý z nich je až dost nebezpečný a zbytečně destruktivní....To už ty barbíny jsou snad míň škodlivé:-).

3 Amelie Amelie | Web | 12. července 2011 v 0:25 | Reagovat

Taky nechápu. Jen pevně doufám, že mé děti mají lásky a pozornosti dost a že zrovna TOHLE je mine. Díky za pěkný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaCARPE DIEM Úžasný